Kампания на „Капачки за бъдеще“ ще се проведе в Гоце Делчев!

27 Септември 2024 | 13:47
2 коментара
Общество
Благоевград
Kампания на  Капачки за бъдеще  ще се проведе в Гоце Делчев!
Есенната кампания на „Капачки за бъдеще“ ще се проведе както следва:

12.10.2024 площада – пред паметника на Гоце Делчев 09:00-14:00 часа

 Как да разберете кои капачки се рециклират?

1. Капачки от минерална вода, сок, бира, течни перилни препарати, омекотител, шампоан и душ гел.

2. Търсете знак 2 и 5 на дъното на капачката, ако имате съмнение
.
 Кенчетата пък трябва да бъдат алуминиеви.

Как да разберем дали е алуминий?

1. Търсете знак 41 на гърба на кенчето.

2. Вземете магнит и го допрете до самото кенче. Ако магнита НЕ го лови, то тогава кенчето става за рециклиране.

Можете да помогнете като:

донесете своите пластмасови капачки и алуминиеви кенчета в отделни чували

 най-добре е капачките или кенчетата да се предадат в по-устойчиви чували, които няма да се разпилеят по време на транспорта, а и след това се използват повторно за изпразване на сърцата и съхраняване на капачките/кенчетата

 ако може да намачкате кенчетата, това ще спести много време на нашите доброволци

разкажете на всички приятели, познати, близки, колеги, съседи и т.н. ;

споделите този пост, за да достигне до повече хора

Благодарение на кампанията „Капачки за бъдеще“:

ЗАЕДНО дарихме 22 кувьоза, 6 детски линейки, 2 офроуд линейни и още над 40 медицински уреда!
ЗАЕДНО помогнахме на 40 болници в ЦЯЛА България!
ЗАЕДНО спасихме хиляди детски живота!

ЗАЕДНО рециклирахме над 1 000 000 кг пластмаса
За пореден път ще успеем, защото ЗАЕДНО МОЖЕМ!

Добавени коментари

още една майка публикува:
01 Октомври 2024 | 14:25
Пак ли учениците ще ангажирате за да си проведете инициативите и да се правите на много състрадателни.
българска майка публикува:
28 Септември 2024 | 16:14
Защото държавата има пари само за депутатски заплати и милиони дава за безсмислени избори.За болни деца състрадателните българи дават колкото много,защото шефовете на болници,здравна каса си пълнят гушите със сто хиляди заплата,че и повече,бонуси и т. н.жалко мнго жалко

Добавете Вашия коментар

TOP