Камерите в тоалетните на 138. училище в София са иззети: Материалите се преглеждат от експерти

17 Декември 2025 | 13:30
0 коментара
Общество
София
Камерите в тоалетните на 138. училище в София са иззети: Материалите се преглеждат от експерти

 

 

По информация на bTV записите от камерите в тоалетните на 138. Училище в София са иззети и материалите се преглеждат от експерти в отдел „Киберпрестъпност“ в ГДБОП.

Директорът на столичното училище е в ареста след скандал за поставени камери в тоалетна.

Александър Евтимов - директор на 138-мо училище, беше задържан снощи след сигнал за нерегламентирано поставяне на устройствата в учебното заведение.

От Министерството на образованието потвърдиха, че директорът заема поста от февруари 2024 г., като преди това е бил на ръководни позиции в образователната система в София и Софийска област.

Родителите се опасяват, че не са ясни целите за използване на камерите, както и дали е имало записване и съхранение на кадри. Те се притесняват и дали съдържанието е било разпространявано.

Добавете Вашия коментар

TOP