Жалба до БФС осигури служебна победа на Спортика
29 Май 2025 | 19:30
0 коментара
Спорт
Благоевград

Девойките на ФК Спортика до 16 години се класираха за финала в държавното първенство. Това се случи по служебен път, след като БФС уважи жалбата на Спортика срещу Пълдин Пловдив, в полуфиналната фаза.
Глупостта на селекционера на националния отбор за девойки до 17 години Ангел Славов да наруши правилника, като пусне футболистки в игра в два мача за два дни, бе наказана от БФС. Същият този Славов си позволи лукса да пусне девет момичета да играят срещу Спортика в полуфинала и ден по- рано срещу Пирин лейдис в мач от първенството при жените. Ръководството на Спортика сезира СТК на БФС, която логично отсъди служебна победа 3:0 в полза на благоевградския клуб.
Да припомним, че същия специалист Ангел Славов спечели по- рано през шампионата при девойките служебна победа, с която измести от върха в класирането на изток Етър Велико Търново, а срещу същия тим беше и жалбата. Всичко се връща, са казали хората и сега хитрецът Славов си получи заслуженото, като вече е аут от големия финал, а момичетата на Пълдин ще чакат следващия шампионат за нещо повече. По правилник в детска и юношеска възраст футболисти не могат да участват в мачове в два последователни дни. С тази наредба националния селекционер на България за девойки до 17 години трябва да е наясно със сигурност, но веднъж възползвал се , той явно не е очаквал да получи ответен удар. Финалът е в два мача на 8 и 15 юни, а съперник на Спортика ще бъде победителя ит двойката НСА- Етър.
Глупостта на селекционера на националния отбор за девойки до 17 години Ангел Славов да наруши правилника, като пусне футболистки в игра в два мача за два дни, бе наказана от БФС. Същият този Славов си позволи лукса да пусне девет момичета да играят срещу Спортика в полуфинала и ден по- рано срещу Пирин лейдис в мач от първенството при жените. Ръководството на Спортика сезира СТК на БФС, която логично отсъди служебна победа 3:0 в полза на благоевградския клуб.
Да припомним, че същия специалист Ангел Славов спечели по- рано през шампионата при девойките служебна победа, с която измести от върха в класирането на изток Етър Велико Търново, а срещу същия тим беше и жалбата. Всичко се връща, са казали хората и сега хитрецът Славов си получи заслуженото, като вече е аут от големия финал, а момичетата на Пълдин ще чакат следващия шампионат за нещо повече. По правилник в детска и юношеска възраст футболисти не могат да участват в мачове в два последователни дни. С тази наредба националния селекционер на България за девойки до 17 години трябва да е наясно със сигурност, но веднъж възползвал се , той явно не е очаквал да получи ответен удар. Финалът е в два мача на 8 и 15 юни, а съперник на Спортика ще бъде победителя ит двойката НСА- Етър.






