Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в Разлог

10 Декември 2025 | 09:10
1 коментара
Общество
България
Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в Разлог

Българското овчарско куче е жива легенда на Пирин и истинска гордост за Разлог!

През ноември събитието беше отменено поради неблагоприятните метеорологични условия.

На 13 декември от 12:00 часа Община Разлог и „Местен клуб Разлог“ за българско овчарско куче организират Изложение на аборигенно българско овчарско куче в базата на сдружение ДВАЛ, ул. „Стара планина“, град Разлог.

Сдружение „Местен клуб Разлог", с представител Костадин Коцаков, повече от 20 години работи за съхраняването на породата и издирването на автентични работни линии.

Благодарение на тяхната работа в района са установени четири устойчиви разложки родословни линии, част от общо осемте в България.

Кучетата на клуба прославят Разлог и България по изложби в Гърция, Италия, Испания, Германия и Русия, където разложкият тип е ценен заради своя характер и сила.
Гордеем се с хората, които продължават да пазят и развиват едно от най-българските богатства — нашето Българско овчарско куче!
Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в Разлог
Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в Разлог
Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в Разлог

Добавени коментари

Браво! публикува:
10 Декември 2025 | 14:50
Ами да! Това си е разложки патент - чауши, кучета, коне и...конски луканки с вкус на баба Дешка. Ке умрем за нея!

Добавете Вашия коментар

TOP