Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в Разлог
11 Ноември 2025 | 21:30
1 коментара
Общество
Благоевград

Българското овчарско куче е жива легенда на Пирин и истинска гордост за Разлог!
На 29 ноември, от 13:00 часа, Община Разлог и "Местен клуб Разлог" за българско овчарско куче организират Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в базата на сдружение ДВАЛ, ул. „Стара планина“, град Разлог.
Сдружение „Местен клуб Разлог", с представител Костадин Коцаков, повече от 20 години работи за съхраняването на породата и издирването на автентични работни линии. Благодарение на тяхната работа в района са установени четири устойчиви разложки родословни линии, част от общо осемте в България.
Кучетата на клуба прославят Разлог и България по изложби в Гърция, Италия, Испания, Германия и Русия, където разложкият тип е ценен заради своя характер и сила.
Гордеем се с хората, които продължават да пазят и развиват едно от най-българските богатства — нашето Българско овчарско куче!
ДОБРЕ ДОШЛИ!
На 29 ноември, от 13:00 часа, Община Разлог и "Местен клуб Разлог" за българско овчарско куче организират Изложение на Аборигенно българско овчарско куче в базата на сдружение ДВАЛ, ул. „Стара планина“, град Разлог.
Сдружение „Местен клуб Разлог", с представител Костадин Коцаков, повече от 20 години работи за съхраняването на породата и издирването на автентични работни линии. Благодарение на тяхната работа в района са установени четири устойчиви разложки родословни линии, част от общо осемте в България.
Кучетата на клуба прославят Разлог и България по изложби в Гърция, Италия, Испания, Германия и Русия, където разложкият тип е ценен заради своя характер и сила.
Гордеем се с хората, които продължават да пазят и развиват едно от най-българските богатства — нашето Българско овчарско куче!
ДОБРЕ ДОШЛИ!
Добавени коментари
Да бе, да! публикува:
12 Ноември 2025 | 00:48
На разложени им дайте кучета, чауше, коне за теглене, коне за луканки ... и баллив кмет!









