Изключителен жест: ПГ по МСС „Пейо Кр. Яворов“ дарява средства за обезопасяване на „кръстовището на смъртта“ край Борово след трагичната загуба на свой ученик
08 Юни 2026 | 11:15
0 коментара
Общество
Благоевград

Ръководството и колективът на ПГ по МСС „Пейо Кр. Яворов“ в Гоце Делчев ще дарят средства на Община Гоце Делчев за обезопасяване на опасното кръстовище при разклона за село Борово.
Решението идва след тежката катастрофа от вчера, при която загина 19-годишен ученик на гимназията. От училището заявяват, че с жеста си искат да подкрепят усилията за подобряване на безопасността в участъка, известен сред местните хора като „кръстовището на смъртта“.
С настъпването на летния сезон и засиления трафик към Гърция опасността в района нараства, а жители и шофьори от години настояват за спешни мерки за обезопасяване на кръстовището.
Решението идва след тежката катастрофа от вчера, при която загина 19-годишен ученик на гимназията. От училището заявяват, че с жеста си искат да подкрепят усилията за подобряване на безопасността в участъка, известен сред местните хора като „кръстовището на смъртта“.
С настъпването на летния сезон и засиления трафик към Гърция опасността в района нараства, а жители и шофьори от години настояват за спешни мерки за обезопасяване на кръстовището.






