Изгубеното дете прекарало нощта край гробище
26 Май 2026 | 13:41
0 коментара
Общество
Кюстендил

Детето, което се издирваше край Кюстендил, е прекарало цяла нощ до гробищния парк между селата Соволяно и Скриняно.
Момчето е добре, вероятно е дехидратирано, но предстои да бъде прегледано от медицински екипи, каза кметът на с. Соволяно Пламен Илиев.
Детето е с аутизъм и се губи за втори път, разказаха участници в акцията.
Момчето се загуби в понеделник, когато заедно със семейството си е било в техен черешов масив в селото. Бащата е косил тревата, а майката и сестричката отишли да берат череши.
Източник: БТА






