Изборната активност в Благоевградска област достигна 48,86%, най-висока е в Белица, най-ниска в Благоевград
19 Април 2026 | 22:12
5 коментара
Политика
Благоевград

Изборният ден в Първи многомандатен избирателен район – Благоевград приключи в 20:50 часа с избирателна активност 48,86 процента. Това съобщи на брифинг председателят на Районната избирателна комисия – Благоевград Мартин Бусаров. Всички общини докладваха, че изборите са приключили и към настоящия момент всички секции са затворени, посочи Бусаров.
Справка на сайта на Централната избирателна комисия показва, че в края на изборния ден на предходните парламентарни избори, произведени на 27 октомври 2024 г., избирателната активност в област Благоевград е била 40,91 процента или с близо осем процента по-ниска спрямо активността на днешния парламентарен вот.
По данни на Областна администрация – Благоевград най-висока е избирателната активност в община Белица – 70,24 процента, а гласувалите са близо 5600 гласоподаватели.
Следваща по избирателна активност е община Симитли с 68,54 процента и близо 8400 избиратели, упражнили правото си на глас, следвана от община Якоруда с 68,12 процента и малко над 5700 гласували. Близо 11 200 гласоподаватели или 65,33 на сто от имащите право на глас в община Разлог са гласували на днешните избори, а в община Банско избирателната активност в края на изборния ден е 60,30 процента, като гласувалите са 6714.
Най-ниска е избирателната активност в община Благоевград – 36,46 процента, но с най-голям брой гласоподаватели – 36 646. Избирателната активност в община в община Петрич е 42,72 процента, а броят избиратели е малко над 23 хиляди.
В останалите общини на територията на областта избирателната активност е: община Гоце Делчев – 52,40 процента; община Гърмен – 58,47 процента; община Кресна – 59,56 процента; община Сандански 55,20 процента; община Сатовча – 52,25 процента; община Струмяни – 58,58 процента; община Хаджидимово – 51,76 процента.
В рамките на изборния ден с решение на РИК – Благоевград е преустановено машинното гласуване в четири секции на територията на област Благоевград.
В тези секции изборният процес премина на гласуване само с хартиена бюлетина, каза председателят на РИК Мартин Бусаров. В началото на изборния ден е имало сигнали от секционни комисии за това, че машините разпечатват малки бели разписки, върху които няма отразен вотът на избирателя. Впоследствие тези повреди са отстранени, коментира председателят на РИК, тоест от 441 машини в областта са спрени четири, каза още Бусаров.
Справка на сайта на Централната избирателна комисия показва, че в края на изборния ден на предходните парламентарни избори, произведени на 27 октомври 2024 г., избирателната активност в област Благоевград е била 40,91 процента или с близо осем процента по-ниска спрямо активността на днешния парламентарен вот.
По данни на Областна администрация – Благоевград най-висока е избирателната активност в община Белица – 70,24 процента, а гласувалите са близо 5600 гласоподаватели.
Следваща по избирателна активност е община Симитли с 68,54 процента и близо 8400 избиратели, упражнили правото си на глас, следвана от община Якоруда с 68,12 процента и малко над 5700 гласували. Близо 11 200 гласоподаватели или 65,33 на сто от имащите право на глас в община Разлог са гласували на днешните избори, а в община Банско избирателната активност в края на изборния ден е 60,30 процента, като гласувалите са 6714.
Най-ниска е избирателната активност в община Благоевград – 36,46 процента, но с най-голям брой гласоподаватели – 36 646. Избирателната активност в община в община Петрич е 42,72 процента, а броят избиратели е малко над 23 хиляди.
В останалите общини на територията на областта избирателната активност е: община Гоце Делчев – 52,40 процента; община Гърмен – 58,47 процента; община Кресна – 59,56 процента; община Сандански 55,20 процента; община Сатовча – 52,25 процента; община Струмяни – 58,58 процента; община Хаджидимово – 51,76 процента.
В рамките на изборния ден с решение на РИК – Благоевград е преустановено машинното гласуване в четири секции на територията на област Благоевград.
В тези секции изборният процес премина на гласуване само с хартиена бюлетина, каза председателят на РИК Мартин Бусаров. В началото на изборния ден е имало сигнали от секционни комисии за това, че машините разпечатват малки бели разписки, върху които няма отразен вотът на избирателя. Впоследствие тези повреди са отстранени, коментира председателят на РИК, тоест от 441 машини в областта са спрени четири, каза още Бусаров.
Добавени коментари
Прогресивна Якоруда публикува:
01 Май 2026 | 15:16
Хора разберете докато Карафеиз и Магда и Беди и поп Кръстьо и Хърльовите шибани педерасти и Сирачките ПУДЕЛИ и ЗОЯ МЕСЬОВА- свирката управляват и са в Общината, няма да има развитие. Това е омагьосана СЕКТА. НЕ се допуска всеки до ХРАНИЛКАТА. И поилката. Те закопаха и предадоха Кафелов на Ревански и Вакльов и Пеевски. Купиха вили, къщи, апартаменти, джипове камиони , отвориха фирми за крадене на общински средства от проекти. Това е на ваш гръб. Замазват ви очите с тротоари и асфалт. А това което те откраднат, ви е бедна фантазията. И пред вас се правят че ви уважават и мислят за хората. Тези са алчни за власт и пари. Лакоми. Уредиха на работа всички свои близки и роднини. Слагат по програми техни агенти и доносници. А в канчетата са на работа техни протежета, които също крадат от храната и продуктите. А вие бачкате в чужбина. Те са лицемери и ласкатели които мислят само и единствено да са на власт , за да могат да крадат. Отворете си очите. Не им вярвайте. Кмета е сляп и невижда. Той гледа с Марио да си откраднат техният пай от тортата. Но тези с които се е обградил, ЩЕ МУ ИЗЯДАТ ГЛАВАТА. Време е да ги сменим с авторитетни, честни, кадърни, неопетнени и уважавани от хората кадри. Имаме ги. Готови сме. Ще успеем.
Якоруда е с Румен Радев публикува:
20 Април 2026 | 16:55
Сбогом Шиши и Боко. Сбогом и на Ревански и Вакльов. Хранилката свърши. Вие сте политически трупове и мъжки проститутки. Минало. Не го очаквахте нали ? Боли . Нека да боли. И ще сърби . Приключени сте. Ами сега. Обратно в нафталина.
Сашо публикува:
20 Април 2026 | 10:00
Краят е неизбежен . Беше въпрос на време. От тука насетне им почват проблемите на някои кметове.
Джем публикува:
20 Април 2026 | 09:58
Ради приятелю. Затвор те чака , затвор. Бягай в Дубай с Пеевски, докато още можеш.
Исмаил публикува:
20 Април 2026 | 09:57
Ревански изпълни последната си рапсодия. Народа си каза тежката дума.






