Иван Герчев: Да съхраним традициите и силния български дух така, както го правят на Великден в Елешница, Горно Драглище и Баня
13 Април 2026 | 11:59
8 коментара
Политика
Благоевград

Ако се държим един друг, никой няма да ни срови“ – така банялии правят своята танцова кула „Здравче, венче“ - на два, на три етажа. И това, според тях, не е танц, това е изпитание – да можеш да държиш на раменете си, да отстояваш рода си.
На връх Великден, Баня представи своя филм „Четири дни Великден в Баня“ – филм – родолюбие и обич към историята, към традицията, към онези, които я пазят и онези, които я съживяват за бъдното.
Цяло село, цяла Баня гледа филм – за своята будна история и будно настояще. Създаден талантливо от млади и стари, трогателен с артистичност и песен, която „не свършва“ с огън, който гори в сърцата на поколенията.
Елешница се събуди на Великден с камбанен звън, но и за уникален и скъп празник. И събуди пролетта с нейните над 1000 участници в кукерски карнавал и даде път на доброто!
Имаше наричане, имаше хоро, имаше скечове – пълен площад с красиви носии, строховити кукери – артисти, и препълнен площад с местни и туристи.
Наричане и вричане – в обич към една различна, автентична традиция.
Обединено, цяло село е на площада – и като участник, и като зрител.
За да си честитят Великден, за да се хванат на голямото, красиво елешнишко хоро.
За да събудят доброто.
.
И Горно Драглище празнува.
Празнува заедно. Красиво. Празнува Възкресението.
„Да бъде празник. – написа в своята страница Иван Герчев.- Да бъде силен българският дух.
И се държим един друг така, че „никой да не може да ни срови“.
Обединени за силен регион.
✅1️⃣5️⃣✅1️⃣0️⃣5️⃣
На връх Великден, Баня представи своя филм „Четири дни Великден в Баня“ – филм – родолюбие и обич към историята, към традицията, към онези, които я пазят и онези, които я съживяват за бъдното.
Цяло село, цяла Баня гледа филм – за своята будна история и будно настояще. Създаден талантливо от млади и стари, трогателен с артистичност и песен, която „не свършва“ с огън, който гори в сърцата на поколенията.
Елешница се събуди на Великден с камбанен звън, но и за уникален и скъп празник. И събуди пролетта с нейните над 1000 участници в кукерски карнавал и даде път на доброто!
Имаше наричане, имаше хоро, имаше скечове – пълен площад с красиви носии, строховити кукери – артисти, и препълнен площад с местни и туристи.
Наричане и вричане – в обич към една различна, автентична традиция.
Обединено, цяло село е на площада – и като участник, и като зрител.
За да си честитят Великден, за да се хванат на голямото, красиво елешнишко хоро.
За да събудят доброто.
.
И Горно Драглище празнува.
Празнува заедно. Красиво. Празнува Възкресението.
„Да бъде празник. – написа в своята страница Иван Герчев.- Да бъде силен българският дух.
И се държим един друг така, че „никой да не може да ни срови“.
Обединени за силен регион.
✅1️⃣5️⃣✅1️⃣0️⃣5️⃣
Добавени коментари
Асан публикува:
15 Април 2026 | 11:48
На байрамо защо не дойде бре ,чакахме те да те байрамосаме
Разлог публикува:
14 Април 2026 | 07:46
Кога шинираха с картон ръцете и краката на деца в Бърза помощ в Разлог Герчеви се скриха не се снимаха сега за ядене и пиене са първи
Разлог публикува:
13 Април 2026 | 17:20
На тати милото геиче
Гер публикува:
13 Април 2026 | 16:17
Затвор за Пеевски и Бойко Борисов и Стойчо Баненски и Красимир Герчев и Апостолов и Вакльов и Ревански
ГЕРБ Новото начало публикува:
13 Април 2026 | 16:16
Иван Герчев и Красимир Герчев и Стойчо Баненски и Апостолов пият мазно турско кафенце в скута на Шишкото. Те са негови пудели на каишка. Изберете ли ги ,получавате подарък Шишкото
Христо Ботьов, “Народен“ публикува:
13 Април 2026 | 15:32
“Патриот е, душа дава, за наука, за свобода, но не свойта душа, братя, а душата на народа!...“
Лозунг от соца: публикува:
13 Април 2026 | 15:31
“Дайте да дадем!“
Разлоч публикува:
13 Април 2026 | 12:35
Мръсник, аре оди при Пеевски бе боклук долен. Идва ви краят нещастници











