Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани

07 Април 2026 | 10:48
0 коментара
Общество
Благоевград
Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани
Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани

Днес, 7 април – Световен ден на здравето, в центъра на Благоевград се провежда инициатива, посветена на профилактиката и грижата за здравето. Събитието се състои в шатрата пред Мол Ларго и е организирано от представители на Продължаваме Промяната – Демократична България (ПП–ДБ).

Още от сутрешните часове граждани се включват активно, като се възползват от възможността за безплатни медицински услуги. На място медицински специалисти извършват измервания на кръвно налягане, изследвания на кръвна захар и предоставят здравни консултации.

Инициативата предизвиква сериозен интерес, като десетки жители и гости на града се възползват от възможността да проверят здравословното си състояние и да получат професионални съвети. Атмосферата е оживена, а организаторите водят и разговори с граждани по ключови теми, свързани със здравеопазването. Основната цел на събитието е да насочи общественото внимание към значението на профилактиката и навременната грижа за здравето, както и да насърчи по-активен диалог между институции и граждани.

Инициативата остава отворена за всички желаещи и ще продължи през деня.
Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани
Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани
Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани
Инициатива за здраве в центъра на Благоевград събира десетки граждани

Добавете Вашия коментар

TOP