Информационна среща за екологично отопление ще се проведе в пенсионерския клуб в кв. „Струмско“

03 Ноември 2025 | 22:20
0 коментара
Общество
Благоевград
Информационна среща за екологично отопление ще се проведе в пенсионерския клуб в кв.  Струмско

На 5 ноември 2025 г. (сряда) от 17:30 ч. в Пенсионерския клуб в кв. „Струмско“ Община Благоевград организира информационна среща с жителите на квартала, посветена на възможностите за безплатна подмяна на старите отоплителни уреди на дърва и въглища с по-съвременни, щадящи околната среда и по-икономични алтернативи.
По време на срещата експерти от общинската администрация ще представят подробно условията за кандидатстване, необходимите документи и етапите на изпълнение на проекта. Присъстващите ще могат да получат индивидуални консултации и помощ при попълването на заявления за безвъзмездна подмяна на уредите си с климатици, термопомпи или печки на пелети.
Инициативата цели да подпомогне домакинствата, като същевременно допринесе за намаляване на замърсяването на въздуха и разходите за отопление.

Предвидено е и предоставяне на фотоволтаични системи до 4 kW на енергийно уязвими домакинства, които са получавали целева помощ за отопление през предходния или настоящия зимен сезон.
Следващата подобна среща ще се състои на 12 ноември 2025 г. (сряда) в Пенсионерския клуб в кв. „Грамада“, където отново ще бъдат представени възможностите за включване в проекта и конкретните стъпки за кандидатстване.
Подмяната на старите отоплителни системи е част от усилията на Община Благоевград за по-чист въздух, по-здравословна градска среда и устойчиво развитие.
Допълнителна информация, както и образци на необходимите документи, са достъпни на: https://blagoevgrad.bg/header-menu/proekt-podobriavane-kachestvoto-na-atmosferniia-vuzduh

 

Добавете Вашия коментар

TOP