Името на Любен Татарски лъсна в списъците, посещавали кабинета на Цветан Василев в КТБ
Татарски е бил наш депутат и е ходил там, но вече не е депутат“, каза пред журналисти примиерът Бойко Борисов по повод получените от медиите списъци с посетители в кабинета на мажоритарния собственик на фалиралата "КТБ" Цветан Василев.
По думите на Борисов, той и важните хора в ГЕРБ, с които е говорил, нямат отношения с КТБ и не са ходили в банката.
„Нито веднъж някой не ме е питал мога ли да ходя там и аз да съм казал да. Щях да понеса отговорност, ако съм казал да, и щях да кажа, да, пратих го по тази тема“, коментира Борисов. Попитан откъде е знаел толкова рано, че в списъците няма хора на ГЕРБ, премиерът каза, че са му се обадили и са му казали, но не уточни кой.
Припомняме, че бившият депутат от ПП ГЕРБ и екскмет на община Разлог Любен Татарски бе назначен за началник-кабинет в Министерството на земеделието. Заповедта за назначението му бе подписана лично от земеделския министър Десислава Танева.
Под сурдинка се коментира, че както Татарски така и министър Танева са едни от най-приближените хора на Цветелина Бориславова, която отговаря лично пред премиера Борисов за Министерството на земеделието.
Напомняме, че ЛюбенТатарски управлява като кмет Разлог в продължение на три мандата, след което се кандидатира за народен представител от партия ГЕРБ и бе избран за депутат. През годините името му бе замесвано в имотни скандали и бе обект на проверка от страна на негови политически опоненти по отношение на доходите му и имотите, които притежава.
Пръв срещу Любен Татарски се опълчи лидерът на "РЗС" Яне Янев!
Любен Петров Татарски е бил разработван от дирекция „Противодействие на корупцията” в ДАНС по линия на незаконно финансиране на политическите партии и злоупотреба с финансови средства в общините. Същият е бил заведен на оперативен отчет като обект на Дело за оперативна проверка /ДОП/ с псевдоним „Брокер” в рамките на Групово дело за оперативна проверка „Лабиринт” /продължение на публично известното дело „Лияни”/ с оглед налични данни за незаконно разпореждане със средства на община Разлог с цел незаконно финансиране на политическа партия „Движение за права и свободи” /ДПС/.
Касае се за злоупотреби от страна на Татарски с бюджетни средства, неупражнен контрол на обществени поръчки и незаконосъобразни заменки.
Заедно с Татарски обект на разработката в груповото оперативно дело „Лабиринт” са били следните лица: Дилян Славчев Пеевски, Бюрхан Илиязов Абазов, Искра Михайлова Копарова, Гюнай Хасан Сефер, Емил Кирилов Иванов, Митхат Мехмед Табаков, Касим Неджми Сали, Мюхетин Рамадан Караоглан. Съответно са били образувани прокурорски преписки в Софийска градска прокуратура /СГП/ във връзка с дела на оперативен отчет в ДАНС ППО „Артисти” и ГППО „Другари”.
След избирането на Татарски за депутат от ГЕРБ, делото на оперативен отчет срещу него в ДАНС е било прекратено. Татарски е свързан с небезизвестната фирма от обръча на Ахмед Доган „Балканстрой”. Същата е наричана в региона „царицата на заменките”. Община Разлог е изтеглила банков кредит от 10 млн. лева за инвестиция в строена от „Балканстрой” спортна зала. Банковият кредит е отпуснат от контролираната от Цветелина Бориславова Сибанк.
В нарушение на всякакви правила Татарски е апортирал полигона на автотранспортното училище в Разлог в капитала на голф-игрище, въпреки че е публична държавна собственост на МОН. Теренът е бил „оценен” по 13 стотинки на квадратен метър, а голф-игрището също се построи от фирмата „Балканстрой”.
С цел да прикрие далаверата Татарски прави опит да промени статута на училището от държавно в общинско. Към настоящия момент голф-игрището е изградено и функционира като собственост на офшорната компания „Никода”.
Друг скандал свързан с неговото име бяха откритите сметки за милиони в офшорни зони, за които Яне Янев преди години обяви публично. Вероятно това е причината за срещите на Любен Татарски и служителите в КТБ.