Игуменът на Троянския манастир, Викарият на Старозагорския митрополит и Велбъждският епископ отслужиха Света Литургия в храм Св. Мина в Кюстендил

12 Ноември 2025 | 17:59
0 коментара
Култура
Кюстендил
Игуменът на Троянския манастир, Викарият на Старозагорския митрополит и Велбъждският епископ отслужиха Света Литургия в храм Св. Мина в Кюстендил
Негово Преосвещенство Маркианополският епископ Богослов - викарий на Старозагорската епархия оглави Светата Литургия, по повод празника на Св. Вмчк Мина в град Кюстендил, в съслужие с Негово Преосвещенство Драговитският епископ Василий-игумен на Троянската Света Обител и Негово Преосвещенство Велбъждският епископ Исаак- втори викарий на Софийския митрополит и Патриарх Български Даниил и Архиерейски наместник на Кюстендилска Духовна Околия.
Песнопениеята от службата бяха изпълнени от клиросния певец Марио , който също бе специален гост на Околията.
Те гостуваха на Кюстендилска Духовна Околия, заедно архимандрит Максим от гр. Харманли, с благословението на Негово Светейшество Софийския митрополит и Патриарх Български Даниил и на Негово Високопреосвещенство Старозагорския митрополит Киприан, който изпрати поздравителен адрес до Кюстендилска Духовна Околия.
Епископ Исаак Велбъждски поднесе на двамата владици специални дарове - надбедреници с икона на Свети Мина и им благодари за общото служение!
В празничните богослужения се включиха и редица йереи от Кюстендилско - отец Мирослав Костов - секретар на Архиерейско наместничество-Кюстендил,Свещеноиконом Генадий, Свещеноиконом Тодор, отец Даниел Сираков , отец Георги, отец Виктор и др. Редица благочестиви християни пък, взеха Свето Причастие и получиха благословия от тримата владици!
Игуменът на Троянския манастир, Викарият на Старозагорския митрополит и Велбъждският епископ отслужиха Света Литургия в храм Св. Мина в Кюстендил
Игуменът на Троянския манастир, Викарият на Старозагорския митрополит и Велбъждският епископ отслужиха Света Литургия в храм Св. Мина в Кюстендил

Добавете Вашия коментар

TOP