Храмът „Свети Великомъченик Георги“ в Бистрица отбеляза 165 години от изграждането си

06 Май 2026 | 23:34
0 коментара
Общество
Благоевград
Храмът  Свети Великомъченик Георги  в Бистрица отбеляза 165 години от изграждането си
В празнична и духовна атмосфера стотици миряни се събраха днес в Храм „Свети Великомъченик Георги“ в село Бистрица, за да отбележат храмовия празник и 165 години от изграждането на една от най-големите възрожденски светини в региона.

С вяра и молитва присъстващите се помолиха за здраве, спасение и благоденствие. Празничният ден започна със света литургия, последвана от водосвет и освещаване на рибен курбан, отслужени от свещеник Андон Шавулев.

Храмът се изпълни с жители и гости на селото, които заедно споделиха радостта от празника и засвидетелстваха уважението си към духовните традиции и историята на светата обител.


„Слава на Бога! Нека спазваме едно от най-силните послания на Свети Георги – смелостта в борбата със злото, но преди всичко вътре в самите нас“, споделиха присъстващи на тържеството.

Организаторите изразиха своята благодарност към всички дарители, доброволци и вярващи, помогнали за подготовката и провеждането на празника.



 
Храмът  Свети Великомъченик Георги  в Бистрица отбеляза 165 години от изграждането си
Храмът  Свети Великомъченик Георги  в Бистрица отбеляза 165 години от изграждането си
Храмът  Свети Великомъченик Георги  в Бистрица отбеляза 165 години от изграждането си
Храмът  Свети Великомъченик Георги  в Бистрица отбеляза 165 години от изграждането си

Добавете Вашия коментар

TOP