Храмът „Св. Георги Победоносец“ в село Черниче събра десетки миряни за Гергьовден

07 Май 2026 | 12:21
0 коментара
Общество
Благоевград
Храмът  Св. Георги Победоносец  в село Черниче събра десетки миряни за Гергьовден

На 6 май – Гергьовден, когато почитаме Св. Георги Победоносец, десетки миряни изпълниха храма "Св. вмчк Георги Победоносец" – Черниче – едно от духовните средища в общината, съхраняващо вярата и българските традиции. 

И тази година празникът започна именно оттук – с тържествен водосвет за здраве, отслужен от отец Велизар Голев. Благословията събра жители и гости, а пространството около храма се изпълни с живот, усмивки и надежда. 

Храмът, носещ името на светеца закрилник, отново се превърна в символ на единството и силния дух на местната общност.

Сред официалните гости бяха кметът на община Симитли Апостол Апостолов, народният представител Стефан Апостолов, председателят на Общински съвет - Симитли Вилимир Александров, зам.-кметът на общината Елеонора Гаврилова и кметът на село Черниче Георги Стефанов – именикът на деня, който прие сърдечни поздрави от всички присъстващи. 

 

















Добавете Вашия коментар

TOP