Хеликоптерите-ключов фактор в разкриването на канабисовите ниви в Пиринско

08 Август 2025 | 22:03
13 коментара
Криминално
Благоевград
Хеликоптерите-ключов фактор в разкриването на канабисовите ниви в Пиринско
Хеликоптер оборудван със специална техника за засичане на незаконни насаждения, е в основата на последните успешни акции срещу отглеждането на канабис в Югозапада. 

От въздуха апаратът открива нивите и маркира точното им местоположение, което позволява на наземните екипи бързо да достигнат до тях, дори когато се намират в труднодостъпни райони. Нивите се охраняват от ченгета, ловджии, пастири на животни и кметове на населените места.

През последните дни в граничната зона по българо-македонската и българо-гръцката граница бяха проведени няколко специализирани полицейски операции с цел противодействие на отглеждането и разпространението на наркообразуващи култури. В тях участваха екипи на Главна дирекция „Гранична полиция“, Главна дирекция „Криминална полиция“ към ОДМВР – Благоевград, като съществена помощ оказа Специализираният отряд за въздушно наблюдение към ГДГП.

С помощта на летателната техника бяха локализирани и разкрити плантации в гористи местности в землищата на петричките и санданските села, както и в планините Огражден, Беласица, Влахина, Рила и Пирин. Организаторите на нелегалните насаждения са изключително предпазливи – използват видеонаблюдение. Въпреки това, въздушното наблюдение се оказва сериозна пречка за тях, тъй като позволява на полицията да открива нивите, без нарушителите да имат време за реакция.

Операциите по сухоземната граница също продължават, като силите на МВР разчитат на комбинация от наземно и въздушно наблюдение, за да ограничат дейността на групите, занимаващи се с отглеждане на канабис.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ ОТ АКЦИЯТА ПО РАЗКРИВАНЕ НА КАНАБИСОВИТЕ НИВИ В ЮГОЗАПАДА!

Добавени коментари

пушача публикува:
12 Август 2025 | 07:49
маршрута се знае къде да летат да не се загубят пак и да ни хванат че трябва да ни върнат парите
vasko ot petrich публикува:
10 Август 2025 | 01:42
na kalinska cheshma ima dvesta korena markuchi s kapka i nad 30 tubi otpred e gradinata i zat neq e holandska semka
Гошо Аршинков публикува:
10 Август 2025 | 01:09
Велко Фръндев дали па посади по Елешница
Пулето публикува:
09 Август 2025 | 16:00
Какви хеликоптери бе ако нема доносници една нивва немогат да открият куките ама ние смеси предателско племе и затова хващат иначе немат шанс!
vezenkata публикува:
09 Август 2025 | 10:32
kakvi nivi be posadili po dvaise korena ta tova li sa nivi mikreveco znae kak izglevdat nivite. na muci
макето публикува:
09 Август 2025 | 10:28
рампата горския знае дека има марихуана нека го разпитат он ке си каже и кой полива
изгоре канабисо на таляно публикува:
09 Август 2025 | 01:21
от пожарите по илинденци и плоски изгореха канабис за един милион наши пари и ако не вервате питайте ники горския от микрево ; таляно е откачил даде пара на лихва и са откъде ке му върнат парите никога нема откаде;
miro birov публикува:
09 Август 2025 | 00:17
mejdu gradevo i osenovo o po predel ima sedem nivi s konop gorskite sa si govorili ako ne vervate pitaite na magazino v gradevo znaese si4ko sa da se zadeistva policiqta malko ne samo da se kriqt na senka i kmeto na gradevo znae znae i hlebaro go6o i rosen
въко публикува:
08 Август 2025 | 23:47
ние от катунци не гледаме канабис търсете към беласица и коларово
БРЕЖАНЕЦО публикува:
08 Август 2025 | 23:27
ПО БРЕЖАНИ ДА НЕ Е ИДВАЛ ВАРТОЛЕТО КАЛИСТИРО ТРЕБЕ ДА ОБЕРЕ И ЧАК ТОГАВА МОЖЕ
Елате по Кремен публикува:
08 Август 2025 | 23:24
Ако дойдат по кремен и обидим има фного посадено и сее покрай реките сложениса едни траби вкопани за поливане и едни бидони и са вързали маркучи за капково. Марихуаната е топ иска само да погледнаа и са ги фанали.
police публикува:
08 Август 2025 | 22:43
na ploski kravaro polivashe kanabiso i beshe otcepka ama gorskiq izpq
страх публикува:
08 Август 2025 | 22:20
петричани избегаха да гледат канабис по кюстендилско,по кочериново стоб елате да видите ниви над симитли и по осеново страшно е сичко е с поливни системи маркучи от деретата се е дно са си посадили царевица

Добавете Вашия коментар

TOP