Грипът „настъпва“ -Варна обяви епидемия, Бургас е на прага
14 Януари 2026 | 07:37
0 коментара
Общество
България

Варненска област официално въвежда противоепидемични мерки заради резкия ръст на грипа и остри респираторни заболявания. От 14 до 20 януари ученическите занятия стават онлайн, спират извънкласните и спортни дейности, а посещенията в болници и социални домове са забранени, съобщават здравните власти.
В Бургас заболеваемостта също нараства и регионът вече е в предепидемична обстановка, като над 180 на 10 000 души са регистрираните случаи и здравните инспекции препоръчват носене на маски и стриктна хигиена, за да се избегне обявяване на епидемия.
Ръст на заболяемостта от грип се отчита и в други части на страната, което кара здравните власти да следят ситуацията внимателно и да предупреждават за възможно разширяване на мерките.






