Грипна епидемия в област Благоевград от утре! Училищата остават отвроени
21 Януари 2025 | 15:46
0 коментара
Общество
Благоевград

Министерство на здравеопазването обявява грипна епидемия в Благоевградска област от 22 до 30 януари 2025 г.
Ще бъдат засилени противоепидемичните мерки, които включват преустановяване на профилактичните прегледи и имунизации.
Ще бъдат разкрити допълнителни легла в болниците от Здравната каса. Няма да се спират плановите операции.
Засега няма да има грипна ваканцията за учениците, тъй като отсъстващите са под 30%, съобщава д-р Веселка Мончева, директор на дирекция "Надзор на здравните заболявания“ в Регионална здравна инспекция.
Ще бъдат засилени противоепидемичните мерки, които включват преустановяване на профилактичните прегледи и имунизации.
Ще бъдат разкрити допълнителни легла в болниците от Здравната каса. Няма да се спират плановите операции.
Засега няма да има грипна ваканцията за учениците, тъй като отсъстващите са под 30%, съобщава д-р Веселка Мончева, директор на дирекция "Надзор на здравните заболявания“ в Регионална здравна инспекция.






