Григор е във втория кръг на US Open след чиста победа над Сервантес

31 Август 2016 | 07:35

Григор Димитров започна с чиста победа участието си на тазгодишния US Open, надигравайки испанеца Иниго Сервантес с 6-2 6-4 7-6(7). Световният №75 все още няма победа в турнир от Големия шлем и не получи големи шансове да я постигне именно срещу първата ни ракета. Разликата в класата бе видима, а въпреки няколкото моментни спада, Григор подпечата мястото си във втория кръг. Така той защити точките си от 2015-а, когато бе спрян от Михаил Кукушкин.

Мачът започна перфектно за Григор, който без да полага осоебни усилия дръпна с два пробива. Българинът водеше разиграванията с форхенда си, а опонентът му бе доста колеблив на свой сервис. Сервантес бе пробит за 0-2 с двойна грешка, а с нови две двойни при 30-40 световният №75 предаде и второто си подаване – 0-4.

Последва отпускане от страна на Димитров, което позволи на испанеца да пробие сервиса на българина, след което Сервантес взе и първия си сервис гейм за 2-4. Това обаче бе всичко, което Григор позволи да се случи в първия сет и след стабилен сервис, последван от трети проби българинът го взе само след 27 минути игра.

Във вторият сет испанецът стоеше по-равностойно и резултатът вървеше равен до 4-4. В следващия гейм Гигор спаси брейк бол и трудно взе подаването си. В подаването на испанеца Димитров нанесе своя удар, направи пробив, а с това спечели и сета.

Третата част бе още по-оспорвана. Сервиращите печелеха геймовете си до 5-5. В 11-ия гейм Григор изпусна преднина от 40-15, за да позволи на Сервантес да го пробие и да сервира за спечелването на третата част. На помощ на нашия обаче дойде рутината и последва моментален рибрейк, който прати сета в тайбрек.

Първата ни ракета започна дългия гейм с двойна грешка, но бързо навакса минибрейка изоставане. Полетата бяха сменени при 3-3, а веднага след това Сервантес направи двойна грешка. Испанецът обаче пласира добър ретур и взе една от точки на Димитров, след което бе безгрешен на свой сервис и си осигури сетбол при 6-5. Дебненето продължи, а испанецът заличи мачбол на нашия след ретур в аут за 7-7. С нова двойна грешка стана 8-7 за Григор и този път мачболът бе на негов сервис, след което всичко приключи.

Във втория кръг Григор очаква Жереми Шарди, който преодоля също с 3-0 Майкъл Мо. До момента двамата са се срещали три пъти, а Димитров води с 2-1 победи. Българинът е спечелил и двата им двубоя на хард, а за последно надигра французина през 2015-а в Бризбън с 3-6 6-4 7-6(8).