Григор Димитров с нова победа

31 Октомври 2023 | 09:10
България

Григор Димитров се класира за втория кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж с награден фонд от 7.6 милиона евро. Българинът надигра Лоренцо Музети с 6:2, 6:7 (4), 6:3 за 140 минути.

Димитров, който заема 17-то място в световната ранглиста, направи пробиви в петия и седмия гейм на първата част, за да поведе безпроблемно в резултата.

Италианецът успя да се противопостави на най-добрия български тенисист във втория сет. Григор Димитров спечели подаването на Музети и поведе с 2:1, но след това допусна колебания, пропусна мачбол при 5:4 и инкасира пробив, сервирайки за крайния успех в срещата. В последвалия тайбрек Лоренцо Музети успя да стигне до 7:4, изравнявайки резултата в двубоя.

В решителната част Григор Димитров поведе с 3:0, за да приключи двубоя при 6:3 от втората си възможност и да запише втори успех над италианеца в рамките на само 6 дни.

В следващия кръг Димитров ще играе срещу Даниил Медведев, от когото загуби миналата седмица на турнира във Виена.

До момента българинът има 2 победи в общо 8 двубоя срещу Медведев, който заема трето място в класацията на ATP.