Григор Димитров с най-тежката загуба в кариерата си
12 Април 2025 | 13:50
0 коментара
Спорт
България

Григор Димитров опусна най-тежкото поражение в кариерата си, след като загуби с 0:6, 0:6 от Алекс де Минор в четвъртфиналите на Мастърса в Монте Карло. Срещата на централния корт "Рение III" не предложи никаква интрига и продължи само 44 минути. Това бе трета поредна победа за австралиеца в съперничеството с Григор и общо четвърта в шест мача с българина.
Досега Григор и Де Минор се бяха изправяли един срещу друг общо пет пъти, като австралиецът води с 3:2 победи.
Двамата нямаха и срещи на клей до днес. Те трябваше да играят на осминафинал на турнира в Барселона през 2023-а година, но тогава Григор бе принуден да се откаже преди да излезе на корта.






