Григор Димитров победи втория в света и е на 1/4-финал в Индиън Уелс

14 Октомври 2021 | 08:51

Григор Димитров поднесе голямата изненада на силния турнир "Мастърс" 1000 в Индиън Уелс. Най-добрият български тенисист елиминира вчера световния номер 2 и победител на последното Открито първенство на САЩ Даниил Медведев на осминафинал, предаде БТА.

Поставеният под номер 1 в схемата руснак загуби в три сета с 4:6, 6:4, 6:3. Мачът продължи 2 часа и 14 минути.

"Почувствах се изтощен през турнира.

Сега, когато всичко свърши, мога да го кажа. Появиха ми се физически проблеми", каза Медведев след срещата.

Медведев започна с пробив още в първия гейм и спечели първия сет

с лекота. Във втория сет руснакът поведе с 4:1 и изглеждаше, че ще постигне лесна победа, но Димитров се върна в мача с 5 поредни спечелени гейма.

Българинът, 28-и в световната ранглиста,

спечели още първия си мачбол в третия сет след форхенд на Медведев, който излезе в аут.

"Ако (Григор) продължи да играе така, както игра след 4:1, ще спечели турнира", предрече Медведев. "Той изигра втората половина на мача както никой не е играл срещу мен на "Ю Ес оупън". Не е като да съм му дал мача", добави той.

Димитров ще се изправи утре на четвъртфинал срещу поляка Хуберт Хуркач (12-и в световната ранглиста).БТА