Григор Димитров отпадна след 5 часова борба от US Open (ВИДЕО)

04 Септември 2020 | 11:49

Григор Димитров отстъпи на финалиста от Sofia Open 2019 Мартон Фучович в мач от втория кръг на US Open 2020 с резултат 7:6(5), 6:7(4), 6:3, 4:6, 1:6. Българинът вероятно ще съжалява жестоко, тъй като изпусна преднина от 2:1 сета и 2:0 гейма в четвъртия. Все пак по-добрата физическа подготовка на унгареца даде резултат и той се поздрави с крайния успех след 4 часа и 50 минути на корта.

Въпреки поражението, в играта на хасковлията имаше доста позитиви, които в дългосрочен план може да му се отплатят, тъй като Димитров тепърва ще възвръща формата си след преболедувания коронавирус това лято, заради който Гришо изгуби тегло. Следващата спирка за най-добрия ни тенисист ще бъде Мастърсът в Рим, който ще е генерална репетиция за "Ролан Гарос".Пирин спорт