Грандиозен финал на театралните празници в Разлог
22 Юни 2026 | 15:33
0 коментара
Общество
Благоевград

С четири незабравими вечери, изпълнени с талант, емоции и срещи с едни от най-обичаните български артисти, завършиха XI Национални театрални празници „Звездите на театъра“ в Разлог.
От 18 до 21 юни Разлог отново се превърна в сцена на голямото театрално изкуство на България.
Стартът на Националните празници официално постави президентът на Р България Илияна Йотова, а театралният празник откри спектакълът „Кой се бои от Вирджиния Улф“ от Едуард Олби на Малък градски театър „Зад канала“. Блестящите изпълнения на Ирини Жамбонас, Малин Кръстев, Владимир Зомбори и Каталин Старейшинска завладяха публиката още в първата фестивална вечер.
На 19 юни зрителите имаха възможност да се докоснат до по-различно сценично преживяване с литературно-музикалния спектакъл „Личен ефир“. Поезия, музика и лични истории се преплетоха в емоционална среща с Нона Йотова, Роберта, Оля Малинова, Йоана Захариева – Йоко, Спас Кьосев и Дани Милев.
Третата фестивална вечер предложи на публиката класическата комедия „Колко е важно да бъдеш сериозен“ от Оскар Уайлд на Театър „Българска армия“. С неподражаем британски хумор, изящни актьорски превъплъщения и неподвластна на времето драматургия спектакълът донесе много усмивки и заслужени аплодисменти.
Финалът на XI Национални театрални празници „Звездите на театъра“ бе поверен на Камен Донев и неговия юбилеен авторски спектакъл „Възгледите на един учител за всеобщата просвета“. С характерното си чувство за хумор, проникновени наблюдения върху обществото и неподражаем сценичен стил, обичаният актьор превърна последната фестивална вечер в истински празник за публиката.
След четири дни, изпълнени със силни театрални преживявания, смях, размисъл и вдъхновение, организаторите отправиха благодарност към всички артисти, партньори и зрители, които превърнаха XI издание на фестивала в незабравим културен празник.
Организирани от Община Разлог и „Нона ПопАрт“, Националните театрални празници „Звездите на театъра“ за поредна година доказаха, че Разлог е сред утвърдените театрални сцени на България. Фестивалът остави след себе си спомени, емоции и очакване за следващата среща с магията на театъра в Разлог.
До нови срещи на „Звездите на театъра“!
От 18 до 21 юни Разлог отново се превърна в сцена на голямото театрално изкуство на България.
Стартът на Националните празници официално постави президентът на Р България Илияна Йотова, а театралният празник откри спектакълът „Кой се бои от Вирджиния Улф“ от Едуард Олби на Малък градски театър „Зад канала“. Блестящите изпълнения на Ирини Жамбонас, Малин Кръстев, Владимир Зомбори и Каталин Старейшинска завладяха публиката още в първата фестивална вечер.
На 19 юни зрителите имаха възможност да се докоснат до по-различно сценично преживяване с литературно-музикалния спектакъл „Личен ефир“. Поезия, музика и лични истории се преплетоха в емоционална среща с Нона Йотова, Роберта, Оля Малинова, Йоана Захариева – Йоко, Спас Кьосев и Дани Милев.
Третата фестивална вечер предложи на публиката класическата комедия „Колко е важно да бъдеш сериозен“ от Оскар Уайлд на Театър „Българска армия“. С неподражаем британски хумор, изящни актьорски превъплъщения и неподвластна на времето драматургия спектакълът донесе много усмивки и заслужени аплодисменти.
Финалът на XI Национални театрални празници „Звездите на театъра“ бе поверен на Камен Донев и неговия юбилеен авторски спектакъл „Възгледите на един учител за всеобщата просвета“. С характерното си чувство за хумор, проникновени наблюдения върху обществото и неподражаем сценичен стил, обичаният актьор превърна последната фестивална вечер в истински празник за публиката.
След четири дни, изпълнени със силни театрални преживявания, смях, размисъл и вдъхновение, организаторите отправиха благодарност към всички артисти, партньори и зрители, които превърнаха XI издание на фестивала в незабравим културен празник.
Организирани от Община Разлог и „Нона ПопАрт“, Националните театрални празници „Звездите на театъра“ за поредна година доказаха, че Разлог е сред утвърдените театрални сцени на България. Фестивалът остави след себе си спомени, емоции и очакване за следващата среща с магията на театъра в Разлог.
До нови срещи на „Звездите на театъра“!









