Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли

27 Ноември 2025 | 16:05
0 коментара
Общество
Благоевград
Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли

На 2 декември (вторник) служители на ЮЗДП, ТП „ДГС Симитли“ и 3-то бригадно командване към Сухопътните войски ще залесят опожарен район, който се намира над село Мечкул.

В кампанията, чийто старт беше даден преди седмици, когато горски и летци от ВВС залесиха край Самоков, ще участват около 50 военнослужещи, както и горски служители от ЮЗДП и териториалното поделение в Симитли.

В района, на ивици, се залесява с космат и зимен дъб, както и с черен бор, за да се създаде нова гора на мястото на изпепелените дървета. 

Залесяването ще започне около 10:30.

Добавете Вашия коментар

TOP