Горещините повишават риска от пожари: Пожарната призовава към отговорност

С повишаването на температурите се увеличава рискът от възникване на пожари, напомнят от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН). От службата апелират към гражданите да бъдат по-отговорни и внимателни при боравене с открит огън.
От ГДПБЗН напомнят да не се изхвърлят неизгасени кибритени клечки и фасове, тъй като те могат да причинят сериозни пожари. Паленето на огън в горски територии е забранено, освен на специално обозначени и обезопасени места.
Дори на разрешените места е важно хората да се уверят, че разполагат с вода или други средства за гасене, както и да следят метеорологичните условия. При силен вятър паленето на огън е недопустимо, тъй като създава висок риск от бързо разпространение на пламъците.
От пожарната призовават гражданите към по-голяма отговорност с цел опазване на природата и предотвратяване на инциденти.






