„Гора“ от вдигнати ръце на ученици с въпроси по темата за наркотиците

В две столични училища се проведоха поредните превантивни срещи, посветени на рисковете от употребата на наркотици и последиците от противообществените прояви
Употребата на наркотици остава една от най-сериозните заплахи за здравето и бъдещето на децата, а информираността е ключова за личния избор. Именно затова служители от секторите „Наркотици“ и „Детска престъпност“ към ГД „Национална полиция“ се срещнаха с шестокласници от две столични училища в квартал „Дружба“ – 163 ОУ „Черноризец Храбър“ и 4 ОУ „Проф. Джон Атанасов“.
В рамките на часа на класа децата и полицаите разговаряха за рисковете пред подрастващите в съвременната динамична среда, в която изкушенията и опасностите стават все по-разнообразни и леснодостъпни. На достъпен език учениците бяха запознати с различните видове наркотици, рисковете при употребата им, както и с правата, задълженията и санкциите, предвидени в закона за малолетни и непълнолетни при извършване на противообществени прояви. Темата предизвика множество въпроси, а основната цел на срещите бе да се насърчи критичното мислене у децата, особено в ситуации, в които могат да бъдат подложени на натиск или изкушение.
Срещите с учениците бяха организирани по покана на Комисията за противообществени прояви на малолетни и непълнолетни към столичния район „Искър“.
Кои са наркотичните вещества и как да разпознаем първите тревожни сигнали?
Съвети към родители и учители






