„Гласът на ОДК“ в кампанията „Дигитален будител“

27 Май 2026 | 15:23
0 коментара
Общество
Благоевград
Гласът на ОДК  в кампанията  Дигитален будител
Младите журналисти от клуб „Гласът на ОДК“ към Обединен детски комплекс – Кюстендил се включиха в Националната кампания „Дигитален будител“ .
Инициативата стартира от днес и ще продължи до 29 май. През този период вратите на изградения дигитален клуб към Регионална библиотека "Емануил Попдимитров" са отворени за всички, които желаят да се запознаят с неговата дейност .
Дигиталният клуб работи от 9:00 до 19:00 часа и се намира в отдел „Технически науки“ на адрес: бул. „Македония“ № 2, Дом на НТС, етаж 6 .
Групата от журналистическия клуб беше посрещната от Зоя Александрова – експерт „Връзки с обществеността“ към културната институция . Те разговаряха за дейността на клуба, за желанията на децата да се развиват в различни области, както и за техните мечти и бъдеща реализация .
Младите репортери научиха повече и за целта на националната кампания, а именно – обучение по дигитални умения на възрастни .
Курсовете се провеждат в удобно време – присъствено, дистанционно или смесено. Те са напълно безплатни и се финансират от Националния план за възстановяване и устойчивост чрез Агенцията по заетостта .
Дигиталният клуб към кюстендилската библиотека е открит през януари тази година. Той функционира като обществено пространство, което предоставя безплатен достъп до съвременни технологии и възможности за развитие на дигитални умения за граждани от всички възрасти .
Основната цел на инициативата е да се повиши участието на населението в ученето през целия живот и да се подпомогне социалното приобщаване чрез осигуряване на достъп до обучение в електронна среда. Клубът служи като точка за достъп до онлайн обучения, електронни ресурси и платформи за дигитално развитие.
В него работят квалифицирани наставници, които оказват подкрепа на потребителите, включително на лица в неравностойно положение, по-възрастни граждани и хора с ограничени дигитални умения .
Децата от клуб по журналистика „Гласът на ОДК“ и техният ръководител Венцеслав Илчев изразяват своята сърдечна благодарност за съвместната работа и гостоприемството към екипа на Регионална библиотека „Емануил Попдимитров“ – Кюстендил
Гласът на ОДК  в кампанията  Дигитален будител

Добавете Вашия коментар

TOP