Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център

30 Май 2026 | 23:52
0 коментара
Общество
Благоевград
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център

В ГТ „Алеко Константинов“ град Банско бе открит STEM център, създаден по европейски проект. Новата образователна база включва два модерно оборудвани кабинета – по природни науки и по готварство, които ще подпомагат практическото обучение и развитието на умения, свързани както със съвременното образование, така и с професионалната подготовка.
Ученици от гимназията представиха практически занимания, с които показаха част от възможностите, които новият STEM център предоставя. Присъстващите имаха възможност да разгледат двата кабинета и новото оборудване, изградено в подкрепа на по-модерно и интерактивно обучение.
Кметът на Община Банско Стойчо Баненски отбеляза, че развитието на тази гимназия има важно значение за Банско и региона, където туризмът и ресторантьорството са сред основните двигатели на местната икономика. Именно затова инвестициите в подготовката на млади и квалифицирани кадри са инвестиции в бъдещето на общината.
На събитието присъстваха още началникът на РУО – Благоевград Ивайло Златанов, председателят на Общински съвет – Банско Димитър Русков, зам.-кметът Магдалена Юсева директори и учители от различни училища в общината.
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център
Гимназията по туризъм в Банско откри модерен STEM център

Добавете Вашия коментар

TOP