Гергана Орманлиева е новият заместник-директор на Агенцията по заетостта

16 Април 2025 | 18:24
0 коментара
Бизнес
Благоевград
Гергана Орманлиева е новият заместник-директор на Агенцията по заетостта

Общинската съветничка от БСП в Гоце Делчев Гергана Орманлиева е назначена за заместник-директор на Агенцията по заетостта. Назначението ѝ идва след повече от десетилетие активно участие в местната политика и социалната сфера, а за мнозина тя е едно от разпознаваемите лица на левицата в региона.
Орманлиева е добре позната на жителите на Гоце Делчев, не само като общински съветник от 2015 г. насам, но и като активен участник в работата на комисиите по здравеопазване и социални дейности, както и европейско и трансгранично сътрудничество. В последните години тя оглавяваше отдел „Посреднически услуги“ в Дирекция „Бюро по труда“ в града.

 

Младата социалистка се открои в няколко поредни избори като кандидатът с най-много събрани преференции в листите на левицата. На последните парламентарни избори беше на второ място в листата на БСП-Обединена левица с водач Кирил Добрев. ​ Орманлиева е бакалавър по публична администрация от Югозападния университет „Неофит Рилски“ и магистър по стопанско управление и здравен мениджмънт от Висшето училище по сигурност и икономика в Пловдив.

 

В момента продължава своето обучение в същото висше училище, отново в сферата на здравния мениджмънт. ​ Назначаването ѝ идва в момент, в който социалната политика отново се поставя във фокуса на държавната стратегия, а очакванията към ръководството на Агенцията  по заетостта са особено високи.

Добавете Вашия коментар

TOP