Георги Георгиев ГЕРБ-Сандански: Честит 3 март! Да живее България!

03 Март 2026 | 10:02
0 коментара
Общество
Благоевград
Георги Георгиев ГЕРБ-Сандански: Честит 3 март! Да живее България!

Уважаеми сънародници, скъпи съграждани, 


Честит 3 -ти март, честито освобождение!

Щастлив съм да ви приветствам по повод най- светлата дата в българската история. Ден, символ, събиращ в едно родолюбието, възторга и преклонението пред нашите освободители. Свещена за българите е 1878 г., когато за нашата родина изгрява Свободата. А на 3 март се сбъдва, макар и за кратко, изконната българска мечта за обединение на българските земи в едно.


Днес сме щастливи да  отбележим 148 години от Освобождението на България и да се наречем с гордост свободен народ. И нека не само на 3 март си спомняме за силния дух на българите, нека винаги подклаждаме нашата непримиримост и борбеност, които носим в себе си. Призвани сме да пазим спомена и предаваме историята на своя народ! Една история на велика нация с дълбоки корени. Дълбок поклон пред героите, дали живота си, за да бъдем свободни, защото България помни, че свободата е платена с живота на чедата й!


Да живее България!


Георги Георгиев ГЕРБ-Сандански

TOP