Пропуски в годишните отчетни доклади на Ловно-рибарското дружество в Разлог нарушиха добрия тон по време на годишното отчетно-изборно събрание, което продължи рекордните 5 часа, съобщава Струма.
47-те делегати, които присъстваха на общото събрание, констатираха редица пропуски в документите за предходните две години и най-вече за 2013 г. Пропуски бяха открити по документи, подписани от бившия председател Любен Коцаков без решение на УС, в доклада за финансовия отчет и останалите доклади. Беше повдигнат въпросът и за високите заплати, получени от секретар-касиера на сдружението Бистра Милушова и ловния надзирател за месеците ноември и декември на 2014 година, които значително надхвърлят определеното им месечно възнаграждение. Сумите, които бяха цитирани като заплата на секретарката за двата месеца, бяха 1500 лв. за ноември и 2400 лв. за декември месец. Обяснението, дадено лично от Бистра Милушова, беше, че през месеците януари, февруари и март на същата година е ползвала болничен, парите за месечната й заплата са икономисани, поради което е решено те да й бъдат начислени като допълнителни добавки в края на годината. Тя подчерта, че с полученото допълнително възнаграждение не е надхвърлен бюджетът. Това обаче не се хареса на голяма част от делегатите, които изразиха мнение, че това не би трябвало да се счита за икономия.
Заради възникналите спорове и недоволства беше взето решение за свикване на ново общо събрание, на което да бъдат разгледани всички доклади и документи от 2013 г., както и да бъде назначена финансова комисия, която да направи цялостна ревизия. Тя ще има за задача да провери щателно всички документи и дали те са подписвани с решение на Управителния съвет. Делегатите бяха категорични, че ако бъдат констатирани нарушения, отговорното за това лице ще си понесе последствията по законоустановения ред.
На годишното общо събрание на Ловно-рибарското сдружение беше избран нов председател и нов Управителен съвет, в чийто състав влязоха 17 души, сред които шефът на ВиК - клон Разлог Костадин Загорчин, заместник-кметът на община Белица Карамфил Джамбазки и общинският съветник в ОбС - Разлог Николай Колчев. От предложените общо 23-ма души полицаят Тодор Пармаков, директорът на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ - Баня Борислав Груев и Петър Фарфаров от Разлог си дадоха отвод, трима от предложените отпаднаха, поради малкото събрани гласове. С пълно единодушие за председател на сдружението беше избран съдия-изпълнителят Георги Цеклеов, който през февруари месец беше избран за временно изпълняващ длъжността, след като бившият председател Любен Коцаков подаде оставка. Георги Цеклеов благодари за гласуваното му доверие и сподели, че има идеи, както относно подобряване на финансовата дисциплина, така и за подобряване дейността и развитието на сдружението. Избрани бяха и членовете на различните комисии, като в комисията по предложения за избор на ръководни органи с единодушие бяха избрани Борислав Груев, Карамфил Джамбазки и Ахмед Дунгьов. Към нея бяха избрани и трима преброители. Пропуск в дневния ред не позволи избор за членове на контролния съвет и беше решено той да бъде направен на следващото общо събрание, на което ще бъдат разгледани докладите на отчетите за 2013 г. На събранието бяха гласувани и промени в устава на сдружението. Засегнат беше и въпросът за отдадения под наем рибарник на територията на община Якоруда, чийто месечен наем в размер на 340 лв. не е внасян от 2013 г. и наемателят му е най-големият длъжник на сдружението. Беше решено срещу него да бъдат предприети съответните законови стъпки, като новоизбраният председател, съдия-изпълнителят Георги Цеклеов, лично пое ангажимент за стартиране на процедура по пускане на изпълнителен лист.
По време на събранието беше отчетен успешен ловен сезон за 2014 г. и почти на 100% изпълнен план за отстрел на дивеч. Данните сочат, че от всичките 14 ловни дружинки, членуващи в сдружението през изминалия сезон, са отстреляни общо 225 глигана, 22 заека, 3 вълка, 206 лисици и 68 скитащи кучета. В същото време беше отчетен спад на броя дивеч, обитаващ повечето ловно-стопански полета, стопанисвани от дружинките, като изнесената информация е по данни на пролетната таксация. Единствено на територията на Белица беше отчетено запазване броя на дивеча, дори увеличение на запаса на дива свиня и сърна. Въпреки увеличението на запаса на сърна на територията на Белица, тя не фигурира в плана за отстрел, тъй като запасите й не стигат.
Източник:Струма.