Георги Бистрин е „Будител на новото време“ за 2025 година в Банско
02 Ноември 2025 | 11:03
0 коментара
Култура
Благоевград

В навечерието на Деня на народните будители, в Професионалната гимназия по електроника и енергетика (ПГЕЕ) – гр. Банско, се проведе традиционният конкурс „Будител на новото време“.
След проведено гласуване сред преподаватели и ученици, г-н Георги Бистрин бе избран за носител на почетното звание за 2025 година.
Със своя професионализъм, всеотдайност и неизчерпаема енергия, г-н Бистрин успява да вдъхновява учениците си и да им предава любов към знанието. Колеги и възпитаници го определят като истински будител на съвремието – човек, който не само обучава, но и възпитава, насърчавайки младите хора да мечтаят, да се развиват и да вярват в своите способности.
Конкурсът „Будител на новото време“ е част от дългогодишна инициатива на ПГЕЕ – Банско, посветена на съвременните носители на просветителския дух. Всяка година училищната общност отличава човек, чиято работа, доброта и вдъхновение оставят трайна следа в сърцата на учениците.
По време на церемонията ръководството на гимназията и учениците поднесоха своите благодарности и цветя на г-н Бистрин, като му пожелаха здраве, творческа енергия и още дълги години вдъхновение в професионалния му път.
Честит Ден на народните будители!
Да помним онези, които с делата и думите си поддържат жив българския дух и светлината на знанието.
След проведено гласуване сред преподаватели и ученици, г-н Георги Бистрин бе избран за носител на почетното звание за 2025 година.
Със своя професионализъм, всеотдайност и неизчерпаема енергия, г-н Бистрин успява да вдъхновява учениците си и да им предава любов към знанието. Колеги и възпитаници го определят като истински будител на съвремието – човек, който не само обучава, но и възпитава, насърчавайки младите хора да мечтаят, да се развиват и да вярват в своите способности.
Конкурсът „Будител на новото време“ е част от дългогодишна инициатива на ПГЕЕ – Банско, посветена на съвременните носители на просветителския дух. Всяка година училищната общност отличава човек, чиято работа, доброта и вдъхновение оставят трайна следа в сърцата на учениците.
По време на церемонията ръководството на гимназията и учениците поднесоха своите благодарности и цветя на г-н Бистрин, като му пожелаха здраве, творческа енергия и още дълги години вдъхновение в професионалния му път.
Честит Ден на народните будители!
Да помним онези, които с делата и думите си поддържат жив българския дух и светлината на знанието.






