Ген. Румен Миланов: Свалянето на охраната на Пеевски и Борисов не е най-важното действие

26 Април 2026 | 08:43
3 коментара
Политика
България
Ген. Румен Миланов: Свалянето на охраната на Пеевски и Борисов не е най-важното действие

 

"Прогресивна България" като формирана политическа сила и дефинирана като партиен субект трябва да положи много грижи не само за промяна, а и за вътрешен контрол, защото сигурно ще има лица, които ще искат да злоупотребят. Това каза по БНТ бившият началник на НСО Румен Миланов от "Прогресивна България", който ще председателства първата сесия на 52-рия парламент.

Той заяви, че трябва да има система, която да регулира тези процеси. Румен Миланов заяви, че е бил с доста резерви дали да се включи в политиката. Похвали служебното правителство и професионалното и политическо ръководство на МВР при провеждане на изборите. 

 

 

По повод настояването едно от първите решения на парламента да бъде свалянето на охраната на Бойко Борисов и Делян Пеевски, Миланов, който е бил началник на жандармерията, на НСЗБ и началник на Първия център за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност към Министерския съвет - БОРКОР, обясни, че това не е най-важното действие за новите депутати.

 

"Когато говорим за господин Пеевски и господин Борисов, веднага възниква въпросът какви са опасностите, които са предизвикали да се предприемат тези действия за охрана? Сега не мога да отговоря, но може би Народното събрание, може би Комисията за контрол на службите за сигурност и обществен ред, може би тя да получи тази информация, доколко тя е със степен на достоверност, колко е опасна, колко е актуална към днешна дата, казано образно, и оттогава вече да се предприемат мерки за тази охрана", обясни той.


На въпрос дали Георги Кандев ще остане на поста главен секретар на МВР, той заяви, че ще се търси професионализъм, както и че има други почтени хора в системата. 

По отношение на потенциална смяна на директорите на разузнаването и контраразузнаването Румен Миланов заяви, че на база политиката на партията в сектора за сигурност ще се преценят качествата на ръководителите. Могат да бъдат сменени, могат и да не бъдат сменени. Но да ги сменяваме по студията, по вестници или по сайтовете, мисля, че е много несериозно, обясни той. 

Източник: БНТ

Добавени коментари

Прогресивна Якоруда публикува:
02 Май 2026 | 16:41
Беди купи на Уснинчо камионче и багерче. Построи вила- къща на Трещеник. Уреди снаха си на работа. Сина си чрез дпс също. Карафеиз за 20 години се уяде и преяде с власт, изкупува гъби и държи магазинче за Хората, също като магазинчета на Шиши. Магда играе умряла лисица. Мъжа и е стар плешив и потънал в дългове неудачник . Но е известен наркодилър и наркоман. За Марио Асьов каквото и да кажем ще бъде малко. Крадец на трупчета, без образование и грам потенциал и нула грамотност . Отвориха фирми с Киро и Тошко за да крадат и източват средства от проекти. Айша Хаджиалиш е прочута мастия и при Кафелов и сега при Драго . Изпечена дърта пачавра. Хърльовите педерасти изкупиха Белмекен, Сирачките Пудели направиха състояние и станаха бизнесмени благодарение на ДПС и ШИШИ. Зоя Месьова и Тошко Месьов и Киро Стефанов отвориха фирми близки и свързани с Шишкото и ДПС. Питам : това ли са хората с мозък и интелект в Якоруда ? Това ли е Елита на Якоруда ? Тези ли са интелигенцията която представлява града ?Тези ли са най кадърни, че превърнаха общината в бащиния ? Само те ли заслужават цял живот да ни управляват ? Това не им е бащиния. Тези опетнени хорица нямат качества . Те нямат доблест и чест да си тръгнат сами от властта. Това Статукво е срам и позор. Впили са се във властта като пиявици. Кърлежи свикнали само да смучат. Те ви държат в будна кома . А те си крадат вече 20 години. Краят им е близо. Хората ги разбраха. Якоруда се събуди. Якоруда ще Прогресира без тях и без модела Магнитски, който е порочен и пропит от кражби и измами. Изброените нямат съвест и морал. Нямат право и не заслужават да ни управляват.
Прогресивна Якоруда публикува:
01 Май 2026 | 15:06
Хора разберете докато Карафеиз и Магда и Беди и поп Кръстьо и Хърльовите шибани педерасти и Сирачките ПУДЕЛИ управляват и са в Общината, няма да има развитие. Това е омагьосана СЕКТА. НЕ се допуска всеки до ХРАНИЛКАТА. И поилката. Те закопаха и предадоха Кафелов на Ревански и Вакльов и Пеевски. Купиха вили, къщи, апартаменти, джипове камиони , отвориха фирми за крадене на общински средства от проекти. Това е на ваш гръб. Замазват ви очите с тротоари и асфалт. А това което те откраднат, ви е бедна фантазията. И пред вас се правят че ви уважават и мислят за хората. Тези са алчни за власт и пари. Лакоми. Уредиха на работа всички свои близки и роднини. Слагат по програми техни агенти и доносници. А в канчетата са на работа техни протежета, които също крадат от храната и продуктите. А вие бачкате в чужбина. Те са лицемери и ласкатели които мислят само и единствено да са на власт , за да могат да крадат. Отворете си очите. Не им вярвайте. Кмета е сляп и невижда. Той гледа с Марио да си откраднат техният пай от тортата. Но тези с които се е обградил, ЩЕ МУ ИЗЯДАТ ГЛАВАТА. Време е да ги сменим с авторитетни, честни, кадърни, неопетнени и уважавани от хората кадри. Имаме ги. Готови сме. Ще успеем.
Прогресивна Якоруда публикува:
01 Май 2026 | 12:14
Сбогом Шиши и Боко. Сбогом и на Ревански и Вакльов. Хранилката свърши. Парите спират. Вие сте политически трупове и мъжки проститутки. Минало сте . Не очаквахте нали ? Боли . Нека да боли. И ще сърби . Приключени сте. Ами сега. Обратно в нафталина.. На местните избори догодина ви погребваме окончателно и завинаги. Прогресивното за Якоруда и Белица предстои без вас. Ще бъде забавно и интересно. Якоруда се събуди. Вече се диша спокойно. Да мислят подлогите ви. За тях сме подготвили вазелин. Ще им хареса .Да си търсят работа отсега. Ревански и Вакльов търсят сближаване и връзки с хората на Румен Радев. Но предателите никой не ги харесва. С когото се прегърнат , после изчезва фалира или става губещ на позиции и доверие . Превръща се в крадец и айдук като тези схемаджии. . дпс е токсична също като Ревански и Вакльов и Пеевски и Бойко Борисов и Магда и Беди и Карафеиз. Уядоха се, и още са гладни.. Лакоми. Алчни. Това са истинските ДЕРИБЕИ. Връщаме ги обратно в нафталина. Хората ви мразят и ненавиждат. Махайте се. Вън от властта. Подготвили сме честни, кадърни, неопетнени, уважавани от хората кадри. Готови сме. Можем. Ще успеем. Без вас. На местните избори ще ви приключим окончателно и завинаги. Приготвили сме ви изненади. Треперете. Страх тресе кочината. Краят е по близо отвсякога..

Добавете Вашия коментар

TOP