ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци

08 Април 2026 | 17:43
3 коментара
Общество
Благоевград
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци
Над 3000 фиданки бяха засадени в района на опожарените терени в Пирин над село Илинденци в рамките на кампания, посветена на Седмицата на гората.
В инициативата се включиха близо 200 души – горски служители, пожарникари, военнослужещи, представители на неправителствения сектор и журналисти. Сред участниците бяха и представители на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
По време на събитието ГДПБЗН получи благодарствена грамота от Министерството на земеделието и храните и Изпълнителната агенция по горите за своя принос.
Главният комисар Александър Джартов също се включи в инициативата, като засади младо иглолистно дърво в двора на дирекцията.
Засадените дървета – зимен дъб, благун и горскоплодни видове – ще подпомогнат възстановяването на засегнатите от пожари площи в Пирин.
Кампанията премина под мотото: „Всяка фиданка е битка – предизвикай пепелта! Залесявай днес, за да дишаш утре!“


 
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци
ГДПБЗН с участие в залесяване в Пирин, над 3000 фиданки засадени край Илинденци

Добавени коментари

Горски публикува:
08 Април 2026 | 22:10
Господин Чамбов хубаво се снимаш с пожарникарите, ама те вземат по 2500 евра, а твоите служители за повече работа по 700, толко ти е кадарията! Ма на теб и твоите директо какво ви дреме на ли Вие сте по 6000 евра!
Знаещ публикува:
08 Април 2026 | 22:04
Пиара е нещо хубаво, ама когато си чист, а когато си раздал пожарите на безценица а предприятието е пред фалит е срамно, или пак ще се оправдаваш с Дамянов, при него обаче имаше хляб за служителите!
можещ публикува:
08 Април 2026 | 21:58
Пак пиар на един безличен началник, като Чамбов, който ще се запомни с мощни свирки на Ревански разавайки трупи на 25 лв на хората на ново начало! А сега продължава на Христанов, без никакъв интерес за гора за колегия!

Добавете Вашия коментар

TOP