ГДБОП обучи ученици в Кюстендил за безопасност в интернет
26 Февруари 2026 | 13:15
0 коментара
Общество
Кюстендил

Служители на Дирекция „Киберпрестъпност“ при ГДБОП проведоха обучение на тема „Превенция на престъпления и виктимизация с използване на информационни и комуникационни технологии“ с възпитаници на Професионална гимназия по икономика и мениджмънт – Кюстендил. 

Целта на обучението беше да се повишат знанията на младежите и уменията им за безопасно ползване на интернет. Учениците получиха практични съвети за сърфиране в мрежата, разпознаване на измамни схеми и защита на личните си данни.
Служителите от ГДБОП обърнаха внимание на:
• рисковете и опасностите в социалните мрежи;
• как могат да попаднат в измамни схеми;
• какви са най-честите измами при онлайн пазаруване;
• защита на личните данни и поверителността онлайн.
Обучението е част от инициативите на ГДБОП за превенция и повишаване на киберсигурността сред младите хора, защото информираният ученик е безопасен ученик
Целта на обучението беше да се повишат знанията на младежите и уменията им за безопасно ползване на интернет. Учениците получиха практични съвети за сърфиране в мрежата, разпознаване на измамни схеми и защита на личните си данни.
Служителите от ГДБОП обърнаха внимание на:
• рисковете и опасностите в социалните мрежи;
• как могат да попаднат в измамни схеми;
• какви са най-честите измами при онлайн пазаруване;
• защита на личните данни и поверителността онлайн.
Обучението е част от инициативите на ГДБОП за превенция и повишаване на киберсигурността сред младите хора, защото информираният ученик е безопасен ученик








