Фрол и Фросия от Украйна са най-новите обитатели в Парка за меки в Белица
27 Октомври 2025 | 10:38
1 коментара
Общество
Благоевград

ПАРК ЗА МЕЧКИ Белица, управляван съвместно от ЧЕТИРИ ЛАПИ и Фондация Бриджит Бардо, посрещна своите най-нови обитатели - мечетата Фрол и Фросия от Украйна. 
Двете мечки успешно пристигнаха след дълго 40-часово пътуване в ПАРК ЗА МЕЧКИ Белица, където ще намерят своя нов, сигурен дом. В момента те са под наблюдението на ветеринарен лекар в карантинен сектор и са в добро здраве.
Те бяха релокирани от ПАРК ЗА МЕЧКИ Домажир в Украйна - част от парковете на ЧЕТИРИ ЛАПИ, който достигна пълния си капацитет с 31 мечки. Преместването на мечките е част от ангажимента на ЧЕТИРИ ЛАПИ за балансиране на популациите в европейските защитени паркове и партньорски проекти, както и за дългосрочна грижа и защита на животни, които са станали жертви на експлоатация от страна на човека. 

Седемгодишните Фрол и Фросия ще станат най-младите обитатели на ПАРК ЗА МЕЧКИ Белица. Мечките бяха спасени от украинския екип на ЧЕТИРИ ЛАПИ през 2020 г. от мрачно съществуване в изоставен хотел, използвани като атракция в него, но сега - ще продължат да живеят живота, който заслужават в българския парк.
Опитният екип на ПАРК ЗА МЕЧКИ Белица се грижи за тяхното благосъстояние и наблюдава адаптацията им към новата среда денонощно. Преместването на мечките е част от ангажимента на ЧЕТИРИ ЛАПИ да предоставя дългосрочна грижа и защита на животни, станали жертва на човешка експлоатация.
Двете мечки успешно пристигнаха след дълго 40-часово пътуване в ПАРК ЗА МЕЧКИ Белица, където ще намерят своя нов, сигурен дом. В момента те са под наблюдението на ветеринарен лекар в карантинен сектор и са в добро здраве.
Опитният екип на ПАРК ЗА МЕЧКИ Белица се грижи за тяхното благосъстояние и наблюдава адаптацията им към новата среда денонощно. Преместването на мечките е част от ангажимента на ЧЕТИРИ ЛАПИ да предоставя дългосрочна грижа и защита на животни, станали жертва на човешка експлоатация.
Добавени коментари
112 публикува:
27 Октомври 2025 | 21:54
Популацията на мечки в България в последните 20 години е нараснала в пъти ,а ние приемаме мечки от други държави .В събота мечка слезе в махала ,,Митовци “на село Дъбрава ,което на 5километра от Благоевград .Мечки има в село Бистрица ,Бодрост ,Септемврийче ,Добро поле и Гимназиала се разхождат между вилите .Хората са уплашени не се качват ,а млади семейства с малки деца не смеят да отидат на разходка .Институцийте бездействат и чакат да стане най-лошото ,да нападнат хора .








