Формирани са шест парламентарни групи в 52-рото Народно събрание след разделението на ПП-ДБ

След разделението на коалицията ПП–ДБ в 52-рото Народно събрание се оформиха шест парламентарни групи вместо пет.
Председател на ПГ на „Прогресивна България“ е Петър Витанов, със заместници Владимир Николов, Слави Василев и Оля Борисов, а за връзки с медиите отговаря Антон Кутев.
ГЕРБ–СДС се води от Бойко Борисов, със заместници Деница Сачева, Костадин Ангелов и Румен Христов.
ДПС е с председател Делян Пеевски, а негови заместници са Айтен Сабри, Халил Летифов, Хамид Хамид и Искра Михайлова.
В „Демократична България“ председател е Надежда Йорданова, а в „Продължаваме промяната“ – Николай Денков. Заместници в ДБ са Катя Панева и Божидар Божанов, като групата разполага и с двама секретари, а при ПП – Ивайло Шотев и Татяна Султанова.
„Възраждане“ се води от Костадин Костадинов, със заместник Петър Петров.






