ФК Спортика Благоевград стартира с категорична победа
16 Февруари 2026 | 11:15
0 коментара
Спорт
Благоевград

ФК Спортика Благоевград стартираха с категорична победа
ФК Спортика Благоевград изиграха първия си мач след паузата по впечатляващ начин, побеждавайки като гост ФК София Лейдис с убедителното 0:5.
Срещата започна отлично за благоевградския отбор.Още във 2-ата минута домакините си отбелязаха автогол, което даде ранен аванс на Спортика.
През първата част гостите контролираха играта и създадоха няколко добри положения, но по-голямата резултатност дойде след почивката. В 59-ата минута Мария Маркова удвои преднината с прецизен удар. В 77-ата минута Атанася Трайкова се разписа за 0:3, затвърждавайки доминацията на своя тим. В заключителните минути Спортика нанесе своя решителен удар. В 87-ата минута Лилия Бирова покачи на 0:4, а само две минути по-късно – в 89-ата – Антония Тупарова оформи крайното 0:5.
Треньорът на ФК Спортика Благоевград-Радослав Креснички сподели,че въпреки че вицешампионския отбор от миналия сезон,остана без 11 състезателки по различни причини, отборът продължава да гледа уверено напред,защото през годините винаги е изграждал футболистки и е създавал знакови имена за българския женски футбол. Не за първи път Спортика влиза в сезон с млад състав – и точно това винаги е било тяхната сила. В бъдеще отборът отново ще цели да създава нови национални състезателки и още поводи за гордост.






