Евакуираха ученици от “горящо” училище в Благоевград по време на учение
25 Март 2026 | 15:34
0 коментара
Общество
Благоевград

Двора на благоевградската гимназия по икономика се превърна в сцена за провеждането на учение, имащо за цел да научи подрастващите как да реагират при ситуация с пожар.
Събитието започна с разиграване на евакуация на учениците от сградата на учебното заведение. Като част от сценария в сградата останаха трима души.
Последва подреждане на всички класове в двора на учебното заведение, където пред подрастващите беше демонстрирано как се вадят ранени от горяща сграда, както и беше показано как се гаси горяща огнена стихия.
Събитието започна с разиграване на евакуация на учениците от сградата на учебното заведение. Като част от сценария в сградата останаха трима души.
Последва подреждане на всички класове в двора на учебното заведение, където пред подрастващите беше демонстрирано как се вадят ранени от горяща сграда, както и беше показано как се гаси горяща огнена стихия.
Учението бе реализирано съвместно от Районната служба “Пожарна безопасност и защита на населението“ и общинското доброволно формирование “Г. Измирлиев“, под патронажа на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението“ и Община Благоевград. В края на инициативата учениците имаха възможност да зададат въпроси към пожарникарите и доброволците и да получат допълнителни разяснения.
Организаторите съобщиха, че през годината предстоят обучения за новопостъпилите осем членове на доброволния отряд, като усилията са насочени към разширяване на капацитета и готовността за реакция при извънредни ситуации.







