Ето ги отсечките, на които от утре ще ни глобяват за средна скорост

05 Септември 2025 | 11:40
0 коментара
Криминално
България
Ето ги отсечките, на които от утре ще ни глобяват за средна скорост

На 6 септември в 12.00 часа, ще стартира прилагането на правилата за средната скорост. Това обяви директорът на Националното тол управление Олег Асенов в Министерски съвет.

„В началото на кампанията и за улеснение на хората, всички отсечки, преминали проверка, ще са описани онлайн“, поясни той.

Асенов уточни, че нужните проверки за започването на тази мярка са минали на 14 пътни отсечки у нас, а със старта на кампанията се предвижда да бъдат осигурени още 22 подобни отсечки по автомагистрали и локации с висока концентрация на произшествия.

Нарушителите, които превишат скоростта, ще получават електронен фиш с наказание. 

Освен това, в сила влизат и по-строгите санкции за тези, които нарушават правилата за движение.

Ето ги отсечките, на които от утре ще ни глобяват за средна скорост

Добавете Вашия коментар

TOP