Роденият през 2004г. вратар е част от формацията до 17г. на ФК Пирин.
Димитров записа силни мачове под рамките на вратата в Елитната Група до 17г.
Любимият му вратар е Икер Касияс.
Амбицията му е да застане под рамката на отбор, подвизаващ се на най-високо ниво.
Вече няколко пъти Йордан бе викан да тренира и с мъжкия отбор, а през лятото бе и на лагер с представителния ни тим.
Йордан вижда много подобрения в Елитната Академия от началото на сезона. Най-вече се радва на възможността да работи ежедневно с треньора на вратарите в школата - Пламен Петров. Според него, в школата вече се работи много по-професионално, като при заниманията с вратарите, той получава индивидуални видеоразбори, повече вратарски тренировки и се влиза в много повече детайли, обръщайки внимание на модерните тенденции и изисквания за тази позиция. Самият той усеща огромно развитие у себе си, работейки под ръководството на Пламен Петров.
Във формацията до 17г. Йордан споделя, че нивото на отбора е много по-добро и конкуренцията е по-голяма. Начина на игра и резултатите са част от нещата, които той счита, че са подобрени.
Любимият му момент с екипа на Пирин е победата над ЦСКА-София през този сезон в Елитната Група до 17г.
Тогава "орлетата" победиха "червените" с 2:1, като Лазар Еринин отбеляза първото попадение, а Асен Русинов донесе победата с гол в последната минута. Самият Димитров, направи силен мач тогава - един от многото му през този сезон.
Ще познаете Йордан Димитров с доброто му позициониране, отличната игра с крака и пъргавината, която е много важна за неговата позиция. Неговото присъствие на терена се усеща не само когато се налага да отразява удари, но също така и с постоянните насърчавания към своите съотборници.
Пожелаваме на Йордан много успехи и да продължава да пази така умело вратата на своя Пирин!