Държавната сигурност с парламентарна група в 43-то Народно събрание
Структурите на бившата Държавна сигурност и Разузнавателното управление на Българската армия може да сформират парламентарна група в 43-то Народно събрание.
Това показват данните, които Комисията по досиетата разпространи преди предрочните парламентарни избори. Кандидат-депутатите с картончета в листите на всички 25 партии и коалиции, които участваха в изборите, бяха общо 98.
Предварителното разпределение на мандатите в новия парламент показва, че 11 от новоизбраните депутати имат съпричастност към тайните служби преди 1989 г. Парламентарните групи на ГЕРБ и на ДПС ще имат по трима сътрудници на ДС. По двама представители, с агентурно минало, ще имат групите на БСП и Патриотичен фронт – НФСБ-ВМРО. Един депутат от "Атака" също е с агентурно минало. Без представители на бившите служби са групите на Реформаторския блок, България без цензура и АБВ. Единственият с картонче в листата на РБ си направи самоотвод още преди изборите, а кандидат-депутатите на ББЦ и АБВ с агентурно минало, са били назад в листите и не са успели да станат депутати.
Pirinsko.com публикува списък на новите парламентаристи, които имат съпричастност към бившата ДС и РУМНО, според справка на Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия:
ГЕРБ
Любомир Димитров Христов – избран от Шумен
Румен Иванов Иванов – избран от Добрич
Стефан Иванов Дедев – избран от Пловдив
БСП
Румен Василев Гечев – избран от Плевен
Таско Михайлов Ерменков – избран от Сливен
Атака
Станислав Тодоров Станилов – избран от Пазарджик
ДПС
Янко Александров Янков – избран от Сливен
Рамадан Байрам Аталай – избран от Силистра
Лютви Ахмед Местан – избран от Кърджали
Патриотичен фронт – НФСБ-ВМРО
Красимир Дончев Каракачанов – избран от София
Велизар Пенков Енчев – избран от София-област.