Държавата отпуска 371 519 лв. за нов физкултурен салон в СУ „Васил Левски“ в с.Коларово

СУ „Васил Левски“ в петричкото село Коларово ще има физкултурен салон. Средствата в размер на 371 519 лв. са одобрени с постановление на Министерския съвет.
Проектът беше защитен от Община Петрич пред Министерството на образованието и науката по Програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общински училища.
Общо осем проекта на училища в Петричко, изготвени съвместно с Общината, получиха финансиране.
С нова спортна площадка вече разполагат СУ „Никола Вапцаров“ – Петрич, и СУ „Св. Паисий Хилендарски“ – с. Първомай.
Обновен е физкултурният салон на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Марикостиново. Нова площадка за спортни дейности има в ОУ „Братя Миладинови“ – с. Кърналово.
В момента се работи по изграждането на физкултурен салон към ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, нова площадка към ПГ „Пейо Яворов“ и физкултурен салон към ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Кавракирово.






