Дъжд от медали за двойките от Клуб по спортни танци "Импулс - Благоевград" /Снимки/

28 Септември 2020 | 11:49
Култура

С изключителен успех започна състезателният нов сезон за Клуб по спортни танци "Импулс - Благоевград".

На турнира Диана къп 2020 провел се в събота в Ямбол, малките импулсчета от клуба с ръководител Десислава Петачка обраха овациите на публика и жури и спечелиха общо 8 - 1-ви места 3 -2 -ри места 1 -3 -то място 2 - 4-ти места 1 -6 -то място.

Децата влюязоха в оспорвана конкуренция със 150 състезатели от цялата страна и участваха в пет категории, където взеха пет -1-ви места

Младежи Ст - 2 място Състезатели до 21 год Ла - 4 място

Това не е първият успех на състезателите от Клуб по спортни танци "Импулс" в Благоевград.

Децата тренират неуморно във сградата на Военния клуб в града, а по думите на ръководителя им Десислава Петачка, успехите им се дължат най -вече на постоянството и огромния хъс за победа.

"Започваш от най- ниската категория: Е клас, D, C, B, A, M или zonder, най- големият. Децата имат някакъв стимул, че нещо ще постигнат. Благодарение на това израстване могат да отидат да учат и в чужбина“, категорична е тя.

Нейни възпитаници има вече в САЩ, Англия, Германия, а в Австрия дете, което е тренирала, е станало победител в „Денсинг старс“.

Целта на младата треньорка е децата да постигат нещо, да се чува тяхното име, да бъдат гордост за родителите.