„Движи се безопасно“ събра детски градини в Сандански

23 Април 2026 | 19:06
1 коментара
Общество
Благоевград
Движи се безопасно  събра детски градини в Сандански

ДГ „Пролет“ – Сандански успешно организира и проведе поредното издание на състезанието „Движи се безопасно“ – инициатива с национален характер, насочена към изграждане на култура за безопасност на движението още от най-ранна възраст.

 

Проектът е в съответствие с националната програма за безопасност на движението по пътищата и цели да възпита у децата отговорно поведение като участници в пътното движение. Състезанието се проведе в два етапа – присъствен и дистанционен, като в присъствената част участие взеха 10 отбора от Сандански и страната.

 

Сред участниците бяха детски градини от Перник, Кюстендил и Сандански, които демонстрираха знания, умения и отговорност по темата за безопасността на пътя.

Организаторите изразиха благодарност към учителите за подготовката и активното участие, както и към децата за ентусиазма и отличното им представяне. Събитието затвърди значението на ранното обучение и превенцията като ключови фактори за по-безопасна среда.

Посланието остава ясно – чрез знания и практика още от детска възраст се изграждат навици, които спасяват животи.

ДГ „Пролет“ – Сандански успешно организира и проведе поредното издание на състезанието „Движи се безопасно“ – инициатива с национален характер, насочена към изграждане на култура за безопасност на движението още от най-ранна възраст.

 

Проектът е в съответствие с националната програма за безопасност на движението по пътищата и цели да възпита у децата отговорно поведение като участници в пътното движение. Състезанието се проведе в два етапа – присъствен и дистанционен, като в присъствената част участие взеха 10 отбора от Сандански и страната.

 

Сред участниците бяха детски градини от Перник, Кюстендил и Сандански, които демонстрираха знания, умения и отговорност по темата за безопасността на пътя.

Организаторите изразиха благодарност към учителите за подготовката и активното участие, както и към децата за ентусиазма и отличното им представяне. Събитието затвърди значението на ранното обучение и превенцията като ключови фактори за по-безопасна среда.

Посланието остава ясно – чрез знания и практика още от детска възраст се изграждат навици, които спасяват животи.

Добавени коментари

Журналист публикува:
23 Април 2026 | 19:21
Тоя малкия, дето надува "кавала" - му кажете да застава по-напред, за да се вижда по-едър, пък и да го различаваме. Така се вижда като дете, което посещава детската градина.

Добавете Вашия коментар

TOP