Две от националките на „Спортика“ играха срещу каките от Киргизстан, третата ще пази в следващия мач

17 Февруари 2023 | 15:53
Две от националките на  Спортика  играха срещу каките от Киргизстан, третата ще пази в следващия мач

Триото националки на „Спортика“ започнаха от пейката при вчерашната победа на 19-ките на България с 2:0 срещу Киргизстан WU-20 в първия мач от лагера на тима ни в Турция, част от подготовката за елитния кръг на европейските квалификации през април. За заключителния четвърт час на двубоя на смяна влязоха абсолютната дебютантка Ивана Христова и „старата пушка“ Ивета Андрейчева. Неизползвана резерва остана петричкият страж Милена Караколева, която има уверението на селекционерката Станислава Цекова, че ще пази в следващата среща на ротационен принцип с конкурентката си под рамката Майя Станева.

Двата гола отбеляза острието Димитра Иванова. Футболистката на италианския „Оробика“ /Бергамо/ се възползва от ювелирно извеждащо подаване на Преслава Йорданова зад гърба на защитата в 25-та мин., за да открие резултата срещу азиатките. Въпреки че са с година по-малки от съперничките, девойките ни доминираха през цялото време и в 55-та мин. заслужено удвоиха разликата след многоходова атака, завършена от голмайсторката с красиво изпълнение извън наказателното поле, при което топката срещна напречната греда, преди да се озове в мрежата.