Две гимнастички от Благоевград ще участват на Световната купа в Осиек

10 Април 2025 | 15:11
0 коментара
Спорт
Благоевград
Две гимнастички от Благоевград ще участват на Световната купа в Осиек
Две състезателки от Клуб “Любчо Солачки”, Никол Стоименова (вдясно) и Йоана Янкова (в средата) редом до Олимпийската финалистка Валентина Георгиева (вляво) ще участват на световната купа по спортна гимнастика в Осиек- Хърватия този уийкенд.

И двете момичета са родени в Благоевград, но живеят и тренират във Великобритания. Йоана от години е в Лийдс, а Никол в Лондон, но често се прибират в България, за да тренират и участват на международни състезания от името на България. Янкова е дъщеря на бившия гимнастик Антон Балев и от малка е част от спортната гимнастика.

Никол пък започва тренировки в родния клуб "Любчо Солачки", но заминава със семейството си в Англия и там продължава да тренира. 
Нека да им стискаме палци и пожелаем здраве и успех на състезанието на нашите звезди! 

Добавете Вашия коментар

TOP