Дупнишкия Политехника лидер в ББЛ А група

06 Януари 2024 | 19:02
Благоевград
Политехника завърши първия полусезон на ББЛ, А група Запад, на първо място в класирането, след като победи с 93:69 отбора на Енигма Фойерверк в отложен мач.

В зала „Триадица“ баскетболистите на играещия треньор Ивайло Константинов спечелиха всяка четвърт и не позволиха изненада от страна на Енигма Фойерверк, който е седми в класирането.

С дабъл-дабъл завърши Омар Ел-Аюби, който се отчете с 16 точки и 11 борби. Добави и 4 асистенции. Асен Попов пък отбеляза 17 пункта и овладя 7 борби. Младокът Димитър Челенков записа близо 4 минути на паркета. Юношата на дупничани загатна за добри възможности, като дори отправи две стрелби.

За отбора на Енигма Фойерверк Даниел Жеков се отличи с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби. Тодор Захариев пък добави 19 точки, 3 борби и 3 асистенции от пейката.

Политехника оглавява класирането на полусезона с 9 победи, 2 загуби и 20 точки. Плътно зад отбора от Дупница са Балкан и Миньор със същия баланс.