Дупница чества 140 години от Съединението

05 Септември 2025 | 15:58
0 коментара
Култура
Благоевград
Дупница чества 140 години от Съединението

Община Дупница ще отбележи 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия с тържествена програма.

В 11ч. на площад “Свобода” ще бъде издигнато националното знаме. След това ще се отслужи тържествен водосвет с молебен за благоденствие. Подготвен е исторически очерк – постановка на събитията от 1885г. В нея ще участват експерти от Историческия музей и актьори от Общинския драматичен театър. Програмата ще завърши с “Хоро на съединението”. В 12ч. ще бъдат поднесени цветя пред паметната плоча на опълченците от Дупница.

Добавете Вашия коментар

TOP